Skip to content

HafenCity Üniversitesi Hamburg

hamburg-uni

Hamburg

Hamburg, Almanya’nın kuzeyinde Kuzey Denizi’ne dökülen Elbe nehrinin kıyısında yer alır. 1 milyon 790 bin nüfusu ile Almanya’nın en büyük 2. şehridir ve aynı zamanda Hamburg eyaletinin başkentidir.  Almanya’nın en büyük limanı bu şehirde bulunur ve bu liman, Rotterdam’dan sonra Avrupanın en büyük 2. limanı dünyanın en büyük 9. limanıdır. Elbe, Alster, Düpenau, Bille, Este, Eilbek, İsebek, Flottbek, Osterbek, Kollau ve Wandsee akarsularına ev sahipliği yapan Hamburg, Avrupa’da en çok köprüye sahip olan şehirdir. Kuzey Almanya’nın en büyük ticaret şehridir. Özellikle havacılık alanında Dünya’da 3. sırada yer alır. Bankacılık, gemicilik, makine ve kimya sektörlerinden de birçok lider firmanın üretim tesislerine ev sahipliği yapar. Diğer Almanya şehirlerinde olduğu gibi, görülmesi gereken birçok müzeye ev sahipliği yapar. Tamamen düz olan şehirde yürüyüş yapılabilecek birçok park ve yürüyüş alanı da mevcuttur.

Hamburg şehrinin resmi web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

HafenCity Üniversitesi Hamburg – HafenCity Universität Hamburg (HCU)

HafenCity Üniversitesi Hamburg 1 Ocak 2006 yılında dört bölümde eğitim veren ve üç Hamburg üniversitesinin (HAW Hamburg, HfBK Hamburg, TU Hamburg-Harburg) birleşmesiyle kurulmuştur. Bununla birlikte, tarihsel olarak kökleri 18. yüzyılın sonlarına dayanan üniversite, o zamanlar bir teknik ve sanat okuludur.

Üniversitede yaklaşık 2000 öğrenci 5 lisans ve 6 yüksek lisans (master) bölümünde eğitim almaktadır. 161 profesör ve araştırma görevlisinin eğitim verdiği üniversite, özellikle şehirlerin gelecek planlaması ve inşaat sektörüne farklı bakış açısını geliştirmek üzere eğitime şekil vermektedir.

Üniversitede eğitim verilen bölümlerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Lisans

Mimarlık

İnşaat Mühendisliği

Jeoloji ve Jeoenformatik

Şehir Planlama

Metropol Kültürleri

Yüksek Lisans (Master)

Mimarlık

İnşaat Mühendisliği

Jeoloji ve Jeoenformatik

REAP- Resource Efficiency in Architecture and Planning

Şehir Planlama

Kentsel Dizayn

Almanya’da Eğitiminiz Burada Başlar.

Almanya’da Almanca üniversite ve yüksek lisans eğitimi hakkında tüm merak ettiklerinizi bize ulaşarak ücretsiz öğrenebilirsiniz.